Wystrój okien

e. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, czasami nie pasują...do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc bardzo skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wyk

Wystrój okien Uszkodzona roleta, czy żaluzje? To nie znaczy, że musisz kupić nowe. Wszystko da się naprawić!

Rolety kryjące

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, czasami nie pasują...do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc bardzo skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Rolety wolnowiszące

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety. Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie. W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość.

ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne. Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością. Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy. To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych . W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.

Źródło: http://velum.com.pl/rolety/


Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Co wybrać?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie lubi ostrego słońca padającego na ekran telewizora, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Jaki jest koszt rolet?

Rolety nie są zbyt tanie, łatwiej i taniej jest zmienić kolor ścian, niż wybrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja doradzać zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne barwy są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest typ mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej montuje się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Jak wybierać rolety?

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest wiele rodzajów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeżeli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba też kupić rolety na okna dachowe.© 2019 http://mieszkania-wroclaw.net.pl/