Aranżowanie i dekorowanie

każdy styl w naszym wnętrzu.Styl art decoStyl art deco ? to styl zapoczątkowany w latach 1919. Głównie charakteryzuje się starannością i wysoką jakością użytych materiałów....Często projekty w tym stylu wybiegają myślowo w przysz

Dodane: 25-05-2015 18:03
Aranżowanie i dekorowanie Dekorowanie domu to temat rzeka, szczególnie dla znających się na tym. W sprzedaży można teraz znaleźć dużo firm zajmujących się sprzedażą stylizowanych mebli np. . Możemy dzięki nim wykreować każdy styl w naszym wnętrzu.

Styl art deco

Styl art deco ? to styl zapoczątkowany w latach 1919. Głównie charakteryzuje się starannością i wysoką jakością użytych materiałów....Często projekty w tym stylu wybiegają myślowo w przyszłość oraz są dostosowane formą do człowieka i użytkowania. Co prawda dzisiaj już raczej dominują nowocześniejsze kierunki takie jak minimalizm. Jednak wszystkie następne nurty bardzo dużo czerpały właśnie z art deco. I wszędzie w nowoczesnym wzornictwie można znaleźć naleciałości tego stylu właśnie.


Oryginały, czy podróbki?

Pytanie, które wcześniej czy później zadaje sobie każda osoba, która interesuje się aranżacją wnętrz - czy warto inwestować w klasyki dizajnu? Na rynku sa sporo tańsze podróby, które wyglądają naprawdę przyzwoicie - ale nie oszukujmy się, tylko na pierwszy rzut oka tak wyglądają! Z drugiej strony te imitacje kuszą - jeśli nie masz nieograniczonych zasobów finansowych (a kto ma???) to naprawdę trudno się oprzeć - oryginalne krzesła Eames kosztują od 1500zł, a plastikowe "projekty inspirowane" można kupić za mniej niż 300! Oj, kusi, kusi...


Kilka słów o designie

W znaczeniu podstawowym design jest wyglądem czegoś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy, przy czym liczba wytworzonych egzemplarzy nie ma znaczenia ? liczy się sam zamiar powielania. W tym znaczeniu design przejmuje całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny itp.

W znaczeniu szerszym do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia.
Design odnosi się nie tylko do produktów trwałych, czy statycznych ? ale także do widowiska, np. pokazu sztucznych ogni czy spektaklu fontann wodnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design© 2019 http://mieszkania-wroclaw.net.pl/